Referencie     Tovar v akcii     

Ako sa starať o výrobky

Prinášame pár rád doporuceni, ako sa starať o drevené výrobky

Všeobecné informácie o výrobkoch z dreva (stoličky, barové stoličky, stoly ...)

Prevažná časť našich drevených stoličiek je určená pre vnútorné použitie. Je vyrobená tradičnou metódou s vysokým podielom ručnej práce. K výrobe je použité výhradne masívneho bukového dreva pochádzajúceho z FSC certifikovaných zdrojov.

Kostry drevených stoličiek sú vyrobené tradičným spôsobom systémom lepených čapov a dlab. Niektoré kostry sú navyše spevnené skrutky. Výrobky sú dodávané prevažne v zmontovanom stave a preto garantujú vysokú pevnosť a hodí sa pre komerčné použitie nielen v gastronómii. Z týchto dôvodov ponúkame až štvorročnú garanciu od výrobcu na konštrukčnú pevnosť rámu pri zachovaní štandardných spôsobov použitia. Táto štvorročná záruka na konštrukčnú pevnosť stoličky je poskytovaná za predpokladu štandardného používania výrobku. Pri kúpe je zákazník povinný zohľadniť spôsob používania a očakávanú záťaž. Pre zachovanie tejto garancie odporúčame pravidelnú kontrolu, najmä šraubovaných konštrukčných spojov. A to najmä na začiatku používania. Následne cca po dvoch mesiacoch odporúčame prekontrolovať skrutkové spojenia a prípadne dotiahnuť skrutky. Túto kontrolu odporúčame vykonávať pravidelný každých päť mesiacov. Odporúčame použitie podlahových klzákov, ktoré zmenšujú brzdnú silu pri pohybe stoličiek po podlahe.

Povrch dreva je morený a lakovaný. Naši výrobcovia používajú prevažne vodou riediteľné moridlá a laky, ktoré zodpovedajú normám pre ochranu životného prostredia a sú preto vhodné ako pre gastronómiu, tak pre privátny sektor. Keďže je drevo prírodný produkt , je pre neho charakteristické , že na jednom dieli výrobku môžeme nájsť viac farebných odtieňov . Toto je dané štruktúrou a hustotou dreva . Tieto farebné odchýlky nie sú dôvodom k reklamácii.

Nábytok z masívneho dreva (aj stolové pláty) nesmie byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu. Slnečné žiarenie môže spôsobiť deformáciu alebo farebné zmeny . Zmeny vzniknuté pôsobením slnečného žiarenia nie sú dôvodom k reklamácii . Drevený nábytok , ktorý je dodaný v surovom stave (na želanie zákazníka) sa musí pred lakovaním brúsiť .

 

http://www.gastronabytok24.sk/sk/Referencie-partneri/Vseobecne-informace-o-vyrobcich-ze-dreva-(zidle-barove-zidle-stoly)/

Farby a morenie dreva

Drevený nábytok dostane svoj ​​osobitý vzhľad ešte len voľbou farby morenie a poťahové látky. Náš výber farieb morenia umožňuje individuálne zladiť nábytok s ostatnými doplnkami. Farby dreva, až na výnimky, je dosiahnuté jeho morením a následným lakovaním. Kresba dreva je preto zachovaná a nábytok dostáva prírodný vzhľad. Kladieme dôraz najmä na výber dreva, ktorý má 1A kvalitu a pochádza z FSC certifikovaných zdrojov.

Pochopiteľne používame iba taká moridlá a krycie laky, ktoré neobsahujú škodlivé látky a vyhovujú prísnym európskym normám. Ak nenájdete v našom výbere vyhovujúcu farbu, môžete si u nás dohodnúť možnosť individuálneho morenia dreva podľa dodaného vzorky. Rovnako tak si môžete dohodnúť lakovania do akýchkoľvek odtieňov RAL farieb. 


 

Špecifiká pre ohýbaný nábytok (stoličky z ohýbaného dreva)

Nábytok z ohýbaného dreva (najčastejšie stoličky) pochádza od výrobcov ohýbaného nábytku s dlhou tradíciou. Táto tradícia garantuje výrobné procesy preverené desaťročiami. Drevo je ohýbanie pôsobením vodnej pary, ohýbaním vo formách a následným vysušením. Konštrukcia ohýbaných stoličiek, ktorá znesie vysoké zaťaženie, je založená na skrutkovom spojení jednotlivých ohnutých dielov. Takéto konštrukčné spoje sú flexibilné a nehrozí ich zlomenie. Drevo je živý materiál, ktorý pracuje. Preto je normálne, že má konštrukcia stoličiek v nezaťaženom stave miernu vôľu. Po jej zaťaženie sa vôľa vymedzí a konštrukcia stoličky je opäť stabilné.

Prosím, skontrolujte skrutkové spojenie a dotiahnite skrutky pred prvým použitím. Skrutkové spojenie musí byť pri uvedení stoličky do prevádzky pevné. Následnú kontrolu urobte cca po dvoch mesiacoch a potom pravidelne čo päť mesiacov.

Odporúčame používať vhodné podlahové klzáky, ktoré znižujú brzdnú silu pri pohybe zaťažené stoličky po podlahe a obmedzujú hluk vznikajúci pri pohybe stoličky. Vhodné podlahové klzáky nájdete v našej ponuke. Pri použití filcových podlahových klzákov, prosím, pravidelne kontrolujte ich opotrebovanie, aby nedošlo k poškodeniu vašej podlahy.

 

Starostlivosť o drevený nábytok a stolové dosky

Prosím dbajte na tú skutočnosť, aby pri čistení dreveného nábytku nikdy nedošlo k priamemu a trvalému styku s vodou. Ak si to vyžaduje situácia, použite len vlhkú utierku alebo vhodný čistiaci prostriedok. Povrch dreva musí byť následne ihneď vyszšen. Nikdy nepoužívajte na čistenie drevených povrchov mechanické pomôcky, ktoré môžu povrch poškriabať. Došlo by k narušeniu ochranného povrchového laku.

Dajte si pozor najmä na odkladanie dáždnikov alebo vlhkého oblečenia na drevený nábytok (napr. operadlá stoličiek), pretože vlhkosť môže spôsobiť poškodenie dreva. To platí nielen pre masívne drevo, ale najmä pre stolové dosky s dyhovaným povrchom. U dyhovaných povrchov môže dôjsť napučaní a bnáslednému odlúpnutiu povrchové dyhy.

Stoličky nedávajte na práve umyté stolovej pláty. Stolové pláty z dyhy alebo z masívneho dreva sú kryty lakom. Preto musíte dávať pozor, aby nebol tento lak poškodený najmä ostrými hranami používaného riadu (poháre, popolníky, vázy, keramika atď). Odporúča vždy použiť podložku (podtácky, obrúsky, prestieranie, atď). To isté platí pre horúce alebo naopak studené predmety. Aj tu vždy používajte podložkou. Inak môže dôjsť k poškodeniu povrchu (známe biele kolieska, zvlnené povrchy, odlúpla alebo narušenej lakovanie atď)

Dosky z masívneho dreva sa môžu vplyvom teploty mierne vlniť. Malé farebné rozdiely alebo mierne nerovnosti v povrchu sú typickou vlastnosťou prírodného materiálu. Nevystavujte stolovej dosky priamemu slnečnému svitu, ktorý môže dosky zahrievať a dochádzať k deformácii.

Dosky s laminovaným povrchom a hranou ABS. Spojenie hrany a plátu nie vodeodolné ani vodoodpudivé. Nevystavujte nadmerne tento spoj pôsobeniu vlhkosti ani vode (vlhké obrusy, zvyšková vlhkosť pri údržbe na povrchu dosky, atp.). Môže dôjsť k trvalému poškodeniu dreveného jadra (napučanie). Toto nie je dôvodom na reklamáciu.


Desky s dekorem

 

http://www.gastronabytok24.sk/sk/Referencie-partneri/Pece-o-dreveny-nabytek-a-stolove-desky/

Niečo o poťahových látkach

Všeobecnej poznámky k poťahovým látkam

Ak si prajete použiť vlastnú poťahovú látku, majte prosím na pamäti nasledujúce. K výpočtu potrebné látky nájdete pri každom produkte požadované množstvo poťahovej látky v bežných metroch (bm). Využiteľná šírka poťahové látky sa predpokladá 140 cm a platí pre jednofarebnú látku. Ak váš dodávateľ látky ponúka inú šírku, kontaktujte naše odbytové oddelenie.

Ak vaša látka obsahuje geometrické tvary, prúžky atď, počítajte so zvýšenou spotrebou, ktorá je technologicky nutná na prestrih a vypolohování látky. Pri použití vlastnej poťahové látky nepreberáme žiadnu zodpovednosť za jej vlastnosti a vhodnosť použitia.

Pri použití tkaných látok, je nutné vždy označiť lícovou a rubovú stranu. Údaje o spotrebe poťahové látky na jednotlivé modely majú informatívny charakter a sú kalkulované ako ideálny spotreba pri minimálne troch kusoch. Pre jednotkovej objednávky (jednotky kusov) môžete počítať so zvýšenou spotrebou až o 30%. Pri použití pravej kože je nutné rozlišovať bežný a štvorcový meter. Naše spotreby u jednotlivých modelov sou uvádzané v bežných metroch (bm).

 

 

Ako sa starať o koženky, látky, kože a ostatné poťahové materiály

Každý materiál vyžaduje osobitnú pozornosť a iný spôsob ošetrovania.

Koženka: Ak sa rozhodnete pre čalúnenie umelú koženkou, odporúčame k odstraění Berna každodenné nečistoty pravidelne čistiť povrch tejto koženky vlhkou handričkou (odporúčanie z mikrofázy) a teplou vodou bez čistiacich prostriedkov. Pre intenzívne čistenie, prosím použite profesionálny čistiaci prostriedok, ktorý dostanete v odborných obchodoch. Na želanie môžeme odporučiť šetrný čistnící prostriedok na báze účinných prírodných extratů, ktorý je šetrný k povrchu a zachováva celkovú sviežosť farieb a elasticitu povrchu.

UPOROZNENIE!!! Nikdy nepoužívajte saponátové a dezinfekčné koncentrované prostriedky! Koženku je nutné chrániť pred organickými rozpúšťadlami. Odporúčame tiež chrániť povrch pred postriekaním od čaju, kávy, kečupu, červeného vína atp. V prípade postriekania okamžite očistiť povrch vyššie uvedeným spôsobený.

Upozorňujeme na púšťanie farieb nekvalitného denimového oblečenia ako sú montérky, pracovné odevy, lacnej jeansy atď V spojení s vlhkosťou a najmä potem môžu zanechať neodstrániteľné škvrny!!! 

Mikrofáza a plyše: U týchto poťahových látok odporúčame pozorne sledovať uvedené symboly, platné pre jednotlivé typy látok. Sú uvedené vo vlastnostiach látok a zobrazíte ich kliknutím na ich obrázok počas zostavovania objednávky

Koža: Nami ponúkaná koža pochádza od európskych spracovateľov a zodpovedá európskym normám. Koža je prírodný produkt s dlhou životnosťou. Jej používaním, potem, pôsobením slnečného žiarenia, vlhkosťou atď, dochádza k jej znečisteniu a vysychaniu. Aby sme udržali jej krásu a prírodný vzhľad, odporúčame vykonávať nevyhnutnú pravidelnú údržbu (impregnáciu a čistenie). Sedací nábytok čalúnený kožou, by nemal byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu, alebo by sa nemal nachádzať v blízkosti ústredného kúrenia. Koža vysychá a dochádza k popraskaniu povrchu. Mokrú kožu nechajte pomaly vyschnúť pri izbovej teplote, poprípade vysušte handričkou. Najmä sedací nábytok, ktorý je používam pravidelne a každodenne, by mal byť impregnovaný, aby zostal vláčny a povrch si zachoval svieži vzhľad. 

Pre správnu starostlivosť sú na trhu čistiace prípravky obsahujúce tuk z vlny (lanolín), rôzne oleje alebo vosky, ktoré zachovávajú prírodný vzhľad a vlastnosti kože. Na ochranu pokožky by byť zvolený vhodný čistiaci prípravok. Rozlišujeme medzi prípravky pre hladkú kožu a jej rubovú stranu - semiš. My odporúčame používať prípravky pre hladkú kožu. Pri viditeľnom znečistení by mala byť pokožka očistená vhodným čistiacim prostriedkom. Podľa intenzity používania by mala byť koža impregnovaná každé tri až šesť mesiacov. V posledných rokoch sa stretávame s farebnými škvrnami na svetlých farbách kože. Aby sme predišli týmto škvrnám, doporučujeme pravidelné použitie prípravkov k povrchovej ochrane kože. Pred použitím akýchkoľvek čistiacich prípravkov odporúčame ich vyskúšanie na malom neviditeľnom mieste.

 

http://www.gastronabytok24.sk/sk/Referencie-partneri/Jak-se-starat-o-kozenky-latky-kuze-a-ostatni-potahove-materialy/

Kovové stolové podnože a nohy, sklápacie stoly

Kovové stolové podnože všeobecne

Kovové stolové podnože sú dodávané takmer vždy nezmontované. Zákazník si ich musia zmontovať sám. Návod na zostavenie podnože nájdete u väčšiny produktov v kategórii "Návod na stiahnutie" ako PDF dokument.

Kovové stolové podnože väčšinou pozostávajú z oceľového profilu, povrchovo upraveného práškovaním v danej farbe, a liatinové základne alebo sú vyrobené kompletne z liatiny, popr. z nehrdzavejúcej ocele.

Stolové podnože z ocele a liatiny nevyžadujú žiadny zvláštny spôsob udržiavania. Snáď len čas od času zotrieť prach pre udržanie celkového sviežeho vzhľadu.

Nikdy nepoužívajte oceľové náradie, brúsne kamene, oceľovú vlnu alebo pilníky za účelom odstránenia nečistôt. Môžete spôsobiť poškodenie vášho výrobku (ryhy, zárezy).

Všetky stolové podnože sú vybavené držiakom stolovej dosky. Všetky stolové podnože je možné kombinovať so všetkými stolovými doskami z našej ponuky (výnimku tvoria sklenené dosky, ktoré majú vlastný systém uchytenia a sú určené pre len pre niektoré typy stolových podnoží).

Pre kompletáciu so stolovými doskami a pláty od iných výrobcov nepreberáme žiadnu zodpovednosť. Zostavenie stolových podnoží a upevnenie stolových plátov musí byť vykonané odborne, najlepšie podľa návodu, ktorý je možné si stiahnuť u jednotlivých výrobkov.

Pri voľbe veľkosti a typu stolového plátu vždy sledujte symboly a informácie uvedené pri každej stolové podnože. Ide najmä o doporučený maximálny rozmer stolového plátu. Dodržaním tohto rozmeru zvýšite stabilitu stola a zabránite jeho možnému náhodnému prevrhnutiu.

Pri montáži stolovej dosky dbajte najmä na to, aby bola položená na čistý a mäkký povrch, aby nedošlo k poškriabaniu hornej strany stolovej dosky. Dbajte tiež na dĺžku použitých skrutiek.

 

Stolové podnože z nehrdzavejúcej ocele

Stolové podnože z nehrdzavejúcej ocele sú vhodné pre vonkajšie použitie a odporúčame nasledujúce udržbu:

Škvrny od zaschnutej vody (zaschnuté fľaky) - pôsobí na výrobku nepekne. Ak k ich odstráneniu nepostačujú bežné čistiace prostriedky, odporúčame roztok vody a octu.

Ľahké znečistenie a prach - používajte bežné čistiace prostriedky, ktoré sú mierne alkalické (zásadité). Silné znečistenie - odporúčame použitie syntetických čistiacich prostriedkov (napr. prostriedok na umývanie riadu). K následnému dosiahnutie vysokého lesku použijeme balvněná handričku.

Ľahká povrchová korózia - pre odstránenie ľahké korózie sú na trhu ku kúpe špeciálnej leštenky na dané povrchy (chróm, nerez).

 

Sklápacie stoly

Sú dodávané kompletne zmontované a je možné ich skladať na seba. Dbajte na maximálny počet a výšku stohovaných stolov, aby ste predišli ich zničeniu vďaka celkovej váhe!!

 

Kovové hojdacie stoličky

Špecifiká pre kovové hojdacie stoličky

U hojdacie stoličky typu KAY sa odporúča kontrolovať kovové skrutkové spojenie pod sedákom. Tieto vzpery je nutné pravidelné doťahovať, aby bolo zaručené celkové predpätie sedáka.

Hojdacia stolička JENA, ktorá má sedadlo aj opierku z masívneho dreva je nutné tieto diely správne zmontovať. Počas prevádzky nevyžadujú žiadnu žiadnu ďalšiu kontrolu. Návod na zostavenie si stiahnete z našich stránok na príslušnom modeli v sekcii na stiahnutie. V niektorých prípadoch chýba v týchto drevených rámoch predvŕtané otvory. Toto nie je vada. Niektoré diely sú zhodné pre viac modelov. Pripevniť drevené diely ku kostre je možné aj bez týchto predvŕtaných otvorov.

Niektoré hojdacie stoličky je nutné pred uvedením do prevádzky opatriť prednými plastovými klzákmi, aby nedochádzalo k ich prevráteniu dopredu. Tieto klzáky nájdete v priloženom plastovom balení spoločne s ostatnými dielmi (upchávky, skrutky, klzáky, atp.).

Všetko potrebné nájdete v PDF dokumente, ktorý je k stiahnutiu u každého produktu.

 

Záhradný nábytok

Všeobecné informácie o záhradnom nábytku

Náš záhradný nábytok je väčšinou zhotovený z hliníka, nehrdzavejúcej ocele, umelej hmoty, oceľových profilov alebo liatinových odliatkov v kombinácii s rôznymi umelohmotnými materiálmi alebo drevom.

Vždy si prosím dopredu ujasnite, či je kupovaný výrobok vhodný pre vonkajšieho prostredia (teda je vodotesný), alebo len na použitie na vonkajších zakrytých plochách (vodoodpudivý)!

Hliníkový záhradný nábytok je veľmi ľahký, napriek tomu dostatočne stabilný a pevný. Má možnosť stohovania a je absolútne vodotesný. Eloxovaný, leštený alebo práškovaním potiahnutý povrch z hliníkových rúrok zaručuje dlhú životnosť výrobku. Iba v krytých bazénoch alebo v plaveckých halách môže dôjsť k poškodeniu týchto povrchov (povrchová oxidácia) a to v dôsledku zvýšenej koncentrácie chlóru a silných dezinfekčných prostriedkov.

Niektoré výrobky majú kompletne opletenie hliníkovú kostru. Jedná sa väčšinou o stoličky z umelého ratanu alebo o stoličky a nábytok s výpletom. Umelý ratan (umelý výplet) má zvýšenú odolnosť proti potrzena a je UV stabilná. Takýto nábytok čistite vždy iba mydlovou vodou a nepoužívajte žiadne chemické prostriedky. To platí aj pre stoličky s polyesterovou tkaninou, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti pretrhnutiu, poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Tieto materiály rýchlo schnú a majú zvýšenú odolnosť proti plísním.středků.

Nábytok z nehrdzavejúcej ocele je veľmi odolný a trvanlivý, odoláva poveternostným vplyvom a ľahko sa čistí. Je ale náchylný na poškriabanie tvrdým predmetom a na škvrny vzniknuté usychajúce vodou. Špina zostávajúci na hladkom povrchu sa jednoducho odstraňuje rovnako ako prípadné fľaky. Tento povrch nedáva šancu na usadenie žiadnym baktériám ani iným mikroorganizmom. Na čistenie sa najlepšie hodí vlhký hard (mirkofáze) s všeobecným čistiacim prostriedkom alebo prostriedkom priamo určeným pre nerezové povrchy. Po očistení plochy odporúčame vytrieť pr bavlnenou handričkou do sucha. Pri väčšom znečistení prosím v žiadnom prípade nepoužívať čistiaci prášok, alebo dokonca drôtenku.Takto by mohlo dôjsť k poškodeniu nerezového povrchu, alebo dokonca k ryhám na povrchu. Pri veľmi znečistenom povrchu naneste na handričku čistiaci materiál a plochu očistite. Toto opakujte aj niekoľkokrát za sebou a vždy nechajte prostriedok chvíľu pôsobiť. Potom zase vlhkou handričkou vytrieť plochu až do úplného vyčistenia. Rovnako tak si dajte pozor, aby nedošlo k styku nerezového povrchu s treba oceľovými pilinami. Tieto by mohli zanechať na povrchu hrdzavejúce stopy. Pozor na soľ! Táto keď sa rozpustí, vytvorí agresívny roztok, ktorý môže zatiecť do už narušeného povrchu a znehodnotiť celý výrobok.

Niektoré modely pre vonkajšie použitie sú vyrobené z teakového alebo akáciového dreva. Tento nábytok a použité drevo je napospol dodávané v neupravenom surovom stave. Je-li drevo neupravené, musí byť pred prvým použitím napoštěno impregnačným olejom, ktorý uakoupíte v špecializovaných predajniach. Bez pravidelnej údržby olejovaním bude drevo mať striebristo patinový vzhľad a bude drsné a drevo sa bude drobiť. Odolnosť tohto Breva ja priamo závislá nie jeho pravdilné impregnáciu. Dlhá životnosť tohto tropického dreva je priamo úmerná starostlivosti, ktorú mu dáte. Vhodný olej obdržíte u nás alebo v odborných obchodoch.

Stolové pláty s povrchem imitujícím nerezovou ocel ( INOX pláty ) se skládají z MDF jádra, což není voděodolný materiál. Při použití na velkovních, ale zakrytých plochách, by proto měly být všechny otvory utěsněny silikonem tak, aby žádná voda ani vlhkost nemohla proniknout až k MDF jádru. Takovéto pláty doporučujeme použít pouze na krytých venkovních plochách. Stolové pláty by neměly být pokládány plochou na sebe ( nohama nahoru ). Případná voda, která se může dostat na spodní stranu plátu by tak nemohla vzhledem k použité hraně volně odtékat. Tyto stolové pláty mohou být používány pouze na zastřešeném prostranství a nesmí přijít do dlouhodobého styku s vodou.

Naše sedákové podušky pre záhradný nábytok majú jednoduchú údržbu a je možné ich prať. Vždy sledujte symboly obmedzujúce teplotu prania a žehlenia.

 
 
 
 
 

 

---621---