Referencie     Tovar v akcii     

Stolové dosky pre vonkajšie pužitie

Záhradné a vonkajšie stolovej dosky

Požiadavky na vonkajšie stolove dosky sú oveľa náročnejšie ako u dosiek pre vnútorné použitie. Jedná sa najmä o pôsobenie poveternostných vplyvov, kedy sú tieto stolové dosky vystavené dlhotrvajúcej záťaži v podobe vysokej vlhkosti alebo extrémnych teplôt. V našej ponuke nájdete presne tieto stolovej dosky v mnohých rôznych materiáloch, tvaroch, rozmeroch a dekoroch. Každý si vyberie podľa svojich predstáv a požiadaviek. Veľmi obľúbené sú vonkajšie stolové dosky v vykonanej TOPALIT alebo WERZALIT. V našej ponuke nájdete aj záhradné stolové dosky z prírodných materiálov ako je TEAK alebo AK8CIA. Do záťažových prevádzok ponúkame nerezové stolovej dosky s povrchom potiahnutým tenkou kovovou fóliou z nerezového dreva.

 
 
 
 

Stolové dosky pre vonkajšie použitie

Stolové dosky pre vonkajšie použitie sú navrhnuté z takých materiálov, aby týmto extrémnym vplyvom bez problémov odolávali. Jedná sa najmä o pôsobenie:

  • vody (voda vyliata, dážď)
  • snehu
  • mrazu
  • UV žiarenie
  • mechanickému namáhaniu (poškriabanie)

Za tým to účel boli vyvinuté špeciálne nosné materiály ako živicové zmesi, epoxidovej zmesi lisované za vysokých tlakov a teplôt alebo použitie odolných prírodných materiálov.

Vonkajšia stolovej dosky môžeme deliť podľa nosných alebo použitých materiálov.

Nejčastejšie používané materiály a členenie venkovnícjh stolových dosiek je:

  • Topalitové stolovej dosky
  • teakové stolovej dosky
  • nerezové stolovej dosky
  • kompaktné stolové dosky

Topalitové stolovej dosky
Pre tieto vonkajšie stolove dosky je nosný materiál tvorený zmesou drevených pilín a vhodných živíc lisovaných za vysokých teplôt. Topalitové stolove dosky ponúkame v mnohých rozmeroch a farebných dezénoch. Môžeme ich dokonca opatriť aj vlastným logom.

Teakové stolové dosky
Tieto vonkajšie stolové dosky sú vyrobené z prírodného teakového dreva a sú veľmi obľúbené pre svoj ​​dizajn a funkčnosť. Záhradné stolové dosky z teakového dreva sú dodávané v surovom stave a odporúčame ich pravidelne zaobstarávať impregnačným náterom.

Nerezové stolovej dosky
Vonkajšie nerezové stolové dosky sú tvorené jadrom z drevotrieskovej dosky, opatrené na povrchu jemnú fóliou z nerezového plechu. Hrany dosky sú tvorené hliníkovým profilom. Tieto nerezové stolové dosky sú vodoodpudivé avšak nie vodotesné. Nesmie dochádzať k dlhodobému styku so stojace vodou. Novo však môžeme ponúknuť aj nerezové stolovej dosky potiahnuté nerezovou fóliou kompletne, vrátane hrany. Potom sa z nej stáva plnohodnotná vonkajšie stolová doska.

Kompaktné laminátové stolovej dosky
Vyto stolové dosky sú vyrobené na báze lisovaného polyméru opatreného na povrchu vrstvou odolného laminátu v rôznych farbách. Tieto kompaktné dosky môžu byť vyrobené v tenkej sile (najčastejšie 1 cm) a svoje uplatnenie nájdu najmä v bistrách, závodných jedálňach alebo častejšie ako dizajnový prvok pre dotvorenie zaujímavého interiéru.

Všetky vonkajšie stolovej dosky ponúkame v mnohých tvaroch (hranaté, obdĺžnikové alebo okrúhle) a farbách a dooporučujeme je kombinovať s vonkajšími stolovými podnožami a centrálnymi nohami.

Viac o stolových doskách tu.

 
 

 

Naša adresa:

Gastro nabytok24.sk
U Vlečky 1541
Strážnice 1541
696 62 Strážnice

Tlf: + 421 (2) 555 69 095
Fax: + 420 518 334 525
info@gastronabytok24.sk
www.gastronabytok24.sk

Nástenka je prázdna

			

---923---